menusearch
rasanehsaz.ir

مقایسه نرم افزار BPMS بیزاجی با سیستم ساز آریو؟

۱۴۰۱/۳/۱۰ سه شنبه
(5)
(0)
مقایسه نرم افزار BPMS بیزاجی با سیستم ساز آریو؟
مقایسه نرم افزار BPMS بیزاجی با سیستم ساز آریو؟

مقایسه نرم‌افزار BPMS بیزاجی با سیستم‌ساز آریو؟

نرم‌افزار بیزاجی چیست؟


نرم‌افزار بیزاجی (Bizagi) یک سامانه مدیریت فرایند کسب‌و‌کار (BPM) است که کاربران را قادر می‌سازد تا از طریق یک محیط گرافیکی، فرایندهای کسب‌وکار را مدلسازی، بهبود و اجرا کنند. نسخۀ ابری Bizagi، خدمات اتوماسیون و مدل‌سازی را ارائه می‌دهد. این خدمات شامل ابزارهایی برای ساخت، بهینه‌سازی و انتشار گردش‌های کاری پویا است.
پلتفرم فرایندی چابک بیزاجی، افراد، برنامه‌های کاربردی، دستگاه‌ها و اطلاعات را به هم متصل می‌کند تا تجربۀ جذاب موردنظر مشتریان دیجیتال را در اختیار آنان قرار دهد. کاربران قادر به ساخت و انتشار مدل‌های فرایند، ایجاد برنامه‌های کاربردی برای فرایندهای کسب‌وکار، همکاری در مدل‌های فرایندی، مشاهدۀ تاریخچۀ نسخه‌های بازبینی‌شده و موارد دیگر هستند. مدل‌ها در فضای ابری ذخیره می‌شوند. بنابراین می‌توانند جهت بازبینی یا یادگیری در هر جایی و توسط هر کسی که مجوز دسترسی به آن‌ها را دارد، استفاده شوند.

مزایای نرم‌افزار بیزاجی:
•    مدل‌های کسب‌وکار برای اطمینان از ذخیره‌سازی ایمن و در دسترس بودن در فضای ابری ذخیره می‌شوند.
•    همکاری در ایجاد و بررسی مدل‌های فرایند
•    امکان ارائه بازخورد در زمان واقعی در مورد مدل‌های فرایند کسب‌وکار
•    استفاده از سازندۀ گرافیکی برای فرایند جهت ایجاد گردش کار پویا
•    مشاهدۀ تاریخچۀ بازبینی هر فرایند کسب‌وکار برای درک تغییرات انجام‌شده


بررسی معایب و نقاط ضعف نرم‌افزار بیزاجی، دیدگاه مدیران BPM شرکت‌های خارجی

در این بررسی، نظرات خبرگان و مدیران BPM شرکت‌های خارجیِ استفاده‌کننده از نرم‌افزار بیزاجی در طی چند سال اخیر، دقیقاً همان‌طور که بیان کردند، آورده شده است که در بعضی موارد مشترک است. برای بررسی نرم‌افزار بیزاجی از نظرات ثبت شده در سایت‌های PeerSpot Technologies، Capterra، GetApp، G2، استفاده، شده است. گزارش گارتنر دربارۀ نرم‌افزار بیزاجی را در این مقاله بخوانید.

 

 

معایب و نقاط ضعف نرم‌افزار بیزاجی


1-این نرم‌افزار برای کسب‌وکارهای کوچک بسیار بد است، زیرا هنوز سیستم به‌صورت جزیره‌ای است. سیاست صدور مجوز باید انعطاف‌پذیرتر و معطوف به شرکت‌های کوچک باشد. در شرکت‌های کوچک و متوسط فقط باید یک یا دو بخش وجود داشته باشد. شاید نرم‌افزار بیزاجی خیلی انعطاف‌پذیر باشد، اما قطعات و بخش‌های زیادی وجود دارد که باید آن‌ها را کنار هم بچینید. وقتی یک کسب‌وکار کوچک دارید، شاید کمی پیچیده باشد و آسان نیست (2021).
2-نبود اینتلیسنس (Intelissense) در ویرایشگر کد (code editor). زیرا وجود این ویژگی پس از پیاده‌سازی، نوشتن کد و ارائه سریع‌تر به‌روزرسانی برای توسعه‌دهندگان بسیار مفید خواهد بود. همچنین اگر زبان کدنویسی، سی شارپ باشد، پیشرفت بسیار باورنکردنی خواهد بود. حتی اگر توانایی واردکردن کتابخانه‌های سفارشی را داشته باشد، خیلی بهتر است که کد به زبان خود برنامه نوشته شود. ما نیاز به اشکال‌زدایی در زمان واقعی داریم نه فقط هنگام ورود به سیستم (2021).
3-نرم‌افزار سنگین است که برای آپلود طرح‌های جدید زمان می‌برد (2021).
4-بسیاری از نماها زمان زیادی را برای بارگذاری صفحه‌نمایش می‌گیرند (2021).
5-نرم‌افزار Bizagi دستورالعمل‌های زیادی را به کاربران خود ارائه نمی‌دهد (2021).
6-شروع به کار با این ابزار تا حدودی خسته‌کننده است و پرداختن به آموزش‌ها یا پلتفرم بیزاجی خیلی خوشایند نیست، انجمن خوبی وجود ندارد. همچنین به سؤالات به خوبی پاسخ داده نمی‌شود، این واقعاً یک فناوری نیست که مورداستفاده قرار گیرد، اسناد رسمی بسیار کوچک هستند، درصورتی‌که می‌خواهید یکپارچه‌سازی انجام دهید، به احتمال زیاد یافتن اطلاعات در مورد آن برای شما بسیار پیچیده است یا اینکه اصلاً وجود ندارد. در مورد این موضوع من مجبور شدم مستقیماً با پشتیبانی صحبت کنم زیرا یکپارچه‌سازی انجام‌شده، درست کار نمی‌کند. همچنین باید بگویم که محیط توسعه بسیار ناامیدکننده است. زیرا مسیر توسعۀ laneها و ترسیم خطوط یکنواخت یا متقارن نیست، هیچ مؤلفه‌ای وجود ندارد که در این مورد به شما کمک کند و دشوار است آن‌ها را در مکان موردنظر را به درستی رها کنید. محیط به‌طورکلی زیبا نیست و تا حدودی قدیمی است و به سازگاری کمکی نمی‌کند. قرار دادن یک فلش در هنگام مدل‌سازی می‌تواند خسته‌کننده باشد (2019).
7-اثربخشی هزینۀ محصول بسیار پایین است. بسیاری از ویژگی‌ها در مقایسه با سایر ویژگی‌ها گم‌ شده‌اند و ما نیاز به بهبود در این زمینه داریم. اگر تعداد فرایندهای در حال اجرا بیشتر از حد انتظار باشد، عملکرد کاهش می‌یابد (2019).
8-هم‌اکنون مجبوریم لاگین کنیم. ما هرگز نمی‌توانیم اعتبارسنجی فرایند را خاموش کنیم، البته اگر همه‌چیز خودبه‌خود قطع نشود، مشکلی ایجاد نمی‌شود؛ پلتفرم شبیه‌سازی برای عملیات و عملکرد فرایندِ طراحی‌شده بسیار ضعیف است. پست در انجمن‌ها برای هفته‌ها بدون کنترل و نظارت باقی می‌ماند و اگر مشکلی باشد فقط رد می‌کنند یا نمی‌پذیرند. اگر هم پاسخی وجود داشته باشد، هیچ ارزشی اضافه نمی‌کند و مسئله را حل را نمی‌کند؛ کاربران به راحتی علت اصلی را درک نمی‌کنند که چرا فرایندهای ناتمام (نمونه‌ها) هنوز در صندوق ورودی آن‌ها هستند.
9-من این واقعیت را دوست نداشتم که مستندات فرایند (modeler service) یک محصول آمادۀ سازمانی نیست. مشکلات زیادی وجود دارد زمانی که می‌خواهیم فروشنده را تغییر دهیم (2021).
10-شرکت ارائه‌دهندۀ بیزاجی در به اشتراک‌گذاری اطلاعات پیرامون مسائل/نقایص شناخته‌شده، بلوغ ندارد (2021).
11-محدودیت 100 کاراکتری به شدت آسیب‌زننده است. گاهی اوقات نظراتی وجود دارد که باید در فلوچارت گنجانده شود و این محدودیت مشکل بزرگی است (2021).
12-یکی از معایب Bizagi این است که هنگام مدیریت فرایندها در مقیاس بزرگ کند است، همچنین فضای RAM بیشتری مصرف می‌کند زیرا داده‌های خود را در حالت light way (شیوه‌ای ساده) مدیریت می‌کند (2021).
13-اگرچه این برنامه همچنان اجازه می‌دهد تا مدل‌های فرایند را در سیستم فایل محلی ذخیره کنید، اما نرم‌افزار دائماً سعی می‌کند کاربر را مجبور به استفاده از فضای ذخیره‌سازی ابری کند؛ ویرایش مدل‌های فرایندی بزرگ می‌تواند باعث تأخیر در پاسخ شود؛ همچنین ابزارهای شبیه‌سازی فرایند، محدود هستند (2021).
14-نمای شبیه‌سازی (Simulation view) یک ویژگی اضافی است (رابط کاربری ابزار خیلی قدیمی به نظر می‌رسد) (2021).
15-بسیاری از نیازها برای برنامه‌نویسی سفارشی، بدون کدنویسی یا با حداقل کدنویسی (کم کد) نیستند. باگ هم وجود دارد (2021).
16-در هر نسخۀ جدید آن‌ها اشکالات زیادی وجود دارد (2020).
17-نسخۀ دسکتاپ قفل است (2020).
18-من واقعاً از قسمت گزارش دهی راضی نیستم. واقعاً از لحاظ گرافیکی زیبا نیست. این بخش تنها شامل مجموعه‌ای از داده‌ها است که واقعاً برای گزارش، سازمان‌دهی نشده‌اند. طراحی آن‌قدرها هم عالی نیست. گزارش باید مختصر و زیباتر باشد تا آن را به اشخاص ثالث نشان دهید (2021).

 

19-عملکرد بیزاجی باید بهبود یابد. نکتۀ اصلی، محدودیت‌هایی است که به‌خصوص از نظر زمان پاسخگویی وجود دارد. وقتی فرایندها کمی بزرگ می‌شوند، کار با مدل‌ساز بیزاجی بسیار ناخوشایند است. زمانی که از قبل مدل‌سازی کردید و حالا شروع به تنظیم مجدد می‌کنید، تغییر دادن چیزها نیازمند کمی تلاش است. وقتی laneها یا خطوط شناوری را مجدداً مرتب می‌کنید یا ساختارهای جدیدی دارید، نسبتاً به‌صورت خمیده (squiggly) بالا و پایین می‌رود و … که می‌تواند بهبود یابد. خروجی‌های بصری DIREPهای مدل‌های فرایند، پیکسلی هستند و کیفیت تصویر بدی دارند. آن‌ها در فرمت PNG یا JPEG هستند و نمی‌توانید به‌راحتی آن را به‌صورت PDF یا فرمت‌های دیگر اکسپورت کنید. وقتی فرایندهای نسبتاً بزرگی دارید، باید بتوانید آن‌ها را به‌صورت سلسله مراتبی مرتب کنید که در حال حاضر در نرم‌افزار بیزاجی پشتیبانی نمی‌شود. اگر از زیر فرایندها (Sub-Process) استفاده می‌کنید و فرایندی را در آن بارگذاری و آن را بزرگ‌تر می‌کنید، ناگهان چیدمان کاملاً متفاوت می‌شود و اگرچه شما فرایند را می‌شناسید اما باید ببینید الان در کجای فرایند هستید. قبل از کار با نرم‌افزار بیزاجی به درک خوبی از سطوح فرایندهایتان نیاز دارید. بیزاجی می‌تواند پشتیبانی خودکار برای ارائۀ بهینه داشته باشد. در BPM، باید آن را از بالا سمت چپ به پایین سمت راست داشته باشید. بااین‌حال، در بیشتر موارد، افراد نمی‌دانند چگونه باید ترتیب آن‌ها را مشخص کنند. بنابراین، خوب است که یک سیستم پیشنهادی برای ترتیب قرار گرفتن اجزای مختلف داشته باشیم تا بتوانیم فرایند را بهتر ارائه دهیم (2021).
20-برای پروژه‌ها و استقرارهای بسیار بزرگ، One Click deployment wizard خودکار، گاهی اوقات ممکن است مدت زیادی طول بکشد تا تکمیل شود. Bizagi ویژگی‌های زیادی را برای حفظ موقعیت پیشرو خود در بازار اضافه کرده است، اما در برخی موارد این امر بر ثبات ساخت محصولات خاص تأثیر گذاشته است. Bizagi اخیراً سرعت این تغییرات را کاهش داده و برای رفع این نگرانی، سرمایه‌گذاری بیشتری در QA و پشتیبانی انجام داده است و شاهد پیشرفت‌هایی در این زمینه بوده‌ایم (2022).
21-این محصول قبلاً یک ویژگی شبیه‌سازی داشت که من اغلب از آن استفاده کرده بودم. بااین‌حال، از آن زمان تا حالا متوقف شده است. شاید در ابتدا یک ویژگی پولی باشد. خوب است اگر آن‌ها بتوانند آن را برگردانند و به‌صورت رایگان ارائه کنند (2020).
22-انجام Export فایل‌ها در فرمت‌های حتی PDF دشوار است (2021).
23-پشتیبانی ابری (Cloud) برای ابزار نقشه‌برداری فرایند می‌تواند بهتر باشد. برای نقشه‌برداری از تمام فرایندهای خود به هر نحوی و فراخوانی داده‌هایتان باید تنظیمات داخلی یا دسکتاپ آن‌ها را دانلود کنید. پشتیبانی ابری برای نقشه‌برداری فرایند محدود است و آن‌ها باید روی آن کار کنند (2021).
24-من می‌خواهم یک تسهیلات برای ساخت یک برنامۀ ساده CRUD ببینم. در بیزاجی می‌توانید از مدل‌سازی پایگاه داده، نمودارها، فرم‌ها و غیره استفاده کنید، اما در برخی شرایط به عملکردهای CRUD (ایجاد، خواندن، به‌روزرسانی، حذف) نیاز دارم که هنوز وجود ندارد (2020).
25-نسخۀ رایگان خوب نیست. برخی از قالب‌ها و تمام قابلیت‌ها در نسخۀ رایگان موجود نیستند. من سعی کردم برخی از نقشه‌ها را بررسی کنم، به‌عنوان‌مثال، نقشه‌های سازمانی یا مدلی در سلسله‌مراتب سازمان. ظاهراً هیچ قالبی وجود ندارد. شما باید خودتان آن را ایجاد کنید. من مطمئن نیستم که آیا قالب وجود دارد، اما من واقعاً هیچ‌کدام را ندیده‌ام. من فکر می‌کنم که جا برای پیشرفت وجود دارد (2021).
26-نرم‌فزار Bizagi را می‌توان با اتوماسیون بیشتر و یادگیری ماشین بهبود بخشید. اکنون که در مورد تحلیلگرهای داده بیشتر می‌دانم، متوجه شدم که بسیاری از افراد با داده‌ها و نحوۀ درک آن‌ها مشکل دارند (2021).
27-نرم‌افزار بیزاجی به روشی برای تعریف دسته‌ها یا طبقه‌بندی‌هایی مانند گروه‌های فرایندی مانند چارچوب APQC، PCF و مدیریت فرایندهایی که داخل آن هستند، نیاز دارد (2020).
28-رابط کاربری برای راه‌حل‌ها (solution’s interface) می‌تواند کمی کاربر پسندتر باشد و من مایلم شاهد یکپارچگی بیشتر با سایر محصولات آفیس نه فقط با Office 365 باشم (2022).
29-نرم‌افزار Bizagi با راه‌حل‌های دیگر مانند سیستم‌های ERP یکپارچه نمی‌شود. در صنعت و شرکتتان، سیستم‌های زیادی دارید که بیزاجی باید با آن‌ها یکپارچه شود، اما امکان چنین یکپارچگی‌هایی وجود ندارد و این کار را بسیار دشوار می‌کند. مقیاس‌پذیری آن نیز می‌تواند بهبود یابد. برای یک استارت آپ خوب است، اما وقتی به چیز پیچیده‌تری نیاز دارید، خوب نیست (2021).
30-دروازه‌ای (gateway) که از طریق آن با سایر فروشندگان، به‌ویژه فروشندگان RPA متصل می‌شود، یکی از جنبه‌هایی است که می‌تواند بهبود یابد (2022).
31-بیزاجی باید توانایی ایجاد یک اپلیکیشن ساده را فراهم کند. می‌توان از آن برای نمودارها و فرم‌های مدل‌سازی پایگاه داده استفاده کرد، اما باید از CRUD نیز پشتیبانی کند، یعنی ایجاد، خواندن، به‌روزرسانی و حذف (2020).
32-اگر بتوانیم Bizagi را به راه‌حل‌های دیگری مانند راه حل مالی محلی (local financial solution) یا Power BI متصل کنیم، مفید خواهد بود. همچنین خیلی خوب خواهد بود که بتوانید بیزاجی را به برخی از راه‌حل‌های خدمات (Services solutions) متصل کنید. همچنین لازم است تا بیزاجی از زبان‌های راست به چپ مانند عربی و فارسی پشتیبانی کند (2021).
33-قیمت آن قابل‌بهبود است. قیمت برای برنامه و همچنین برای نگهداری و توسعۀ برنامه‌ها بالا است. زمانی که برای مثال BPM را توسعه می‌دهید، باید هزینۀ زیادی برای Bizagi بپردازید (2020).
34-نسخۀ منبع باز یا متن باز (open source) فاقد گزینۀ انتشار است (2020).
35-بارها دیدم که وقتی می‌خواهم فعالیت‌های مختلف را به هم وصل کنم، بیزاجی آن‌ها را به‌صورت غیر متصل نشان می‌دهد (2021).
36-رابط کاربری با ابر باید بهبود پیدا کند. یکپارچه‌سازی‌ها باید به‌گونه‌ای طراحی شوند تا به‌روزرسانی‌ها از رایانۀ شخصی انجام شوند (2021).
37-در Bizagi امکان اتوماسیون وجود دارد اما بسیار پیچیده است. اتوماسیون می‌تواند بهتر باشد. گاهی اوقات ما با مسائل مربوط به ترجمه مواجه می‌شویم. اولین نسخه‌ای که ما استفاده کردیم به اسپانیایی ترجمه شد، اما بعد از ارتقای نرم‌افزار، ترجمه انجام نشد که باعث ایجاد مشکلاتی برای ما شد (2020).
38-پشتیبانی فنی به‌اندازۀ کافی سریع نیست و باید بهبود یابد. بیزاجی باید ابزارهای مدیریتی بهتری داشته باشد (2020).
39-اجرای راه‌حل‌ها کمی ازنظر منابع لازم برای اجرا روی سیستم سنگین است و سیستم من را کند کرده است (2021).
40-اگر تنها به ایجاد اپلیکیشن از فرایند نیاز داشته باشیم، قیمت آن بالا است، اما اگر فقط به مدل‌ساز نیاز دارید، گردش کار آن عالی است (2018).
41-هنگامی‌که کار با مدل‌سازی اطلاعات و غیره را شروع می‌کنید، هیچ راه‌حل واقعاً خوبی برای مدل‌سازی داده‌ها و مدل‌سازی اطلاعات وجود ندارد. شما، BPM و داده‌ها را دارید، البته در ذخیره‌سازی داده‌ها به خوبی این امر پشتیبانی می‌شود. بااین‌حال، کاملاً کافی نیست. شما تنها می‌توانید در فایل اطلاعاتی خود بنویسید که در آنجا وجود دارد، اما امکان اتصال مستقیم یا اتصال آسان به یک ابزار مدل‌سازی آسان یا تنظیم مدل‌سازی را ندارید (2020).
42-قوانین سادۀ کسب‌وکار برای کاربران کسب‌وکار به راحتی قابل پیاده‌سازی هستند، اما برای قوانین پیچیدۀ کسب‌وکار، استفاده از ابزار اسکریپت یا script ing tool (ویرایشگر و دیباگر) پیچیده است و نیاز به بهبود دارد (2018).
43-شما فقط می‌توانید اجزا را یکی‌یکی جابجا کنید. بعضی از بخش‌های Exporting بی‌معنی هستند و کاربردی ندارند. زیرا گزینه‌های نوع فایل برای Exporting واقعاً محدود هستند (2022).
44-من نمی‌پسندم که در لحظۀ Exporting به سند ورد مایکروسافت، ترتیب و شکل نحوۀ فشرده‌سازی محتوای توصیف‌شده در فعالیت‌ها برای خواننده دشوار باشد (2018).
45-ما چاره‌ای نداریم، زیرا شرکت شریک ما از بیزاجی استفاده می‌کند که مواردی را ایجاد می‌کند که اگر به‌طور تصادفی روی جایی کلیک کنید، نمی‌توانید آن را حذف کنید. تماس با آن همچنان در پروفایل شما خواهد بود.
46-بدون ویژگی ارث‌بری یا وراثت است (بنابراین باید در نهایت کارها را بارها و بارها انجام دهید). بدون متغیر است (همه‌چیز باید یک ویژگی از موجودیت باشد).
47-گاهی اوقات، به‌خصوص اگر کد برنامه‌نویسی خاصی را اضافه کنید، با خطا مواجه می‌شوید.
48-تنها چیزی که در مورد Bizagi زیاد دوست ندارم این است که پیدا کردن برخی از توابع کمی سخت است.
49-تلاش برای ساخت یک پروژۀ بزرگ به‌عنوان‌مثال پروژه‌ای با مجموعه‌ای شامل بیش از 150 فرم، 100+ جدول اصلی، 80+ پارامتر جدول یک آزمایش واقعی از این پلتفرم است و دائماً ناامید می‌شود. یا به دلیل اشکالاتی که رفع آن‌ها بسیار طول می‌کشد، در نهایت به انجام کارهای اسکریپت‌شده می‌پردازید یا اینکه باید از جداول اصلی ETL و Bizagi استفاده کنید که فیلدهای Identity نیستند. بنابراین باید از سرویس REST آن‌ها برای ایجاد رکوردها استفاده کنید با سرعت پایین 1-2 در ثانیه (فرمت xml برای آپلود یک موجودیت). ویژگی‌ها، ستون‌های SQL و موجودیت‌ها جداول SQL هستند. اسکریپت، J script است. اشکال‌زدایی وجود ندارد، فقط ردیابی وجود دارد.


مقایسۀ ویژگی‌های تخصصی نرم‌افزار بیزاجی و سیستم‌ساز آریو

ما در پی آن نیستیم تا قابلیت‌های نرم‌افزار BPMS بیزاجی را انکار کنیم، اما نرم افزار بیزاجی را حتی اگر با لایسنس هم تهیه کنید برای سازمان‌های ایرانی مناسب نیست (در بالا برخی از نظرات کاربران در سایر کشورها که از نسخۀ لایسنس دار بیزاجی هم استفاده کردند دربارۀ معایب و نقاط ضعف بیزاجی بیان شد). مواردی از قبیل فرهنگ سازمانی، گواهینامه‌های امنیتی، نوع فرایندها و نیازهای مشتریان ….. از یک نرم افزار BPMS در هر کشوری با سایر کشورها، متفاوت است. بنابراین استفاده از یک نرم‌افزار سیستم‌ساز ایرانی بومی و دانش بینان که BPMS را به‌عنوان یک زیر سامانه در خود داشته باشد، مانند سیستم‌ساز آریو یک الزام و انتخاب مدبرانه است.

 

برخی مزیت‌های سیستم‌ساز آریو نسبت به BPMS بیزاجی عبارت‌ند از:
1-سیستم‌ساز آریو کاملا بومی و صفر تا صد توسط متخصصین ایرانی تولید شده است و طراحی آن مطابق با نیاز سازمان ها و کاربران ایرانی انجام گردیده است.
2-سیستم‌ساز آریو قابلیت سفارشی سازی را با توجه به نیاز و درخواست کارفرما دارد، حال آنکه بیزاجی یک پکیج آماده است که امکانات آن مشخص هستند و قابل سفارشی سازی نیست.
3-سیستم‌ساز آریو یک BPMS نیست بلکه فراتر از آن است و BPMS تنها یک بخش از سیستم ساز آریو است، لذا جهت ساخت سامانه های غیر فرایندی و پردازش محور و عملیاتی نیز سیستم ساز آریو به راحتی و با قدرت عمل می‌کند و سامانه های حوزه ERP به راحتی با سیستم ساز آریو قابل طراحی و توسعه میباشند. این در حالیست که بیزاجی مبتنی بر فرآیند است، از این رو ساخت سامانه های غیرفرایندی با آن بسیار دشوار یا امکان ناپذیر است.
4-نوع داده های فرم ساز بیزاجی بسیار محدود است، حال آنکه سیستم ساز آریو بیش از 30 نوع داده را پشتیبانی میکند.
5-سیستم‌ساز آریو از انواع تاریخ های هجری شمسی و هجری قمری و با انواع نوع ذخیره سازی آنها به اشکال مختلف پشتبانی میکند.
6-سیستم‌ساز آریو مجهز به ابزار قدرتمند گزارش ساز است که پیچیده ترین گزارشات چند سطحی را به آسانی و بصورت بصری طراحی می‌نماید، حال آنکه بیزجی از یک گزارشگیری بسیار ساده استفاده مینماید.
7-سیستم‌ساز آریو مجهز به ابزار قدرتمند هوش تجاری است که پیچیده ترین داشبورهای مدیریتی را به آسانی و بصورت بصری طراحی می‌نماید، حال آنکه بیزجی از چنین امکانی محروم است.
8-سیستم‌ساز آریو قابلیت ساخت سامانه را با دو خروجی ویندوز و وب به‌صورت همزمان و کاملاً شبیه به هم دارد، ولی بیزجی تنها سامانه را تحت وب انتشار می‌دهد.

 

با مقایسۀ این دو نرم‌افزار می‌توان نتیجه گرفت که سیستم‌ساز آریو علاوه بر اینکه یک ابزار ایرانی دانش‌بنیان با قابلیت‌های پیشرفته‌ است نسبت به نرم‌افزار بیزاجی بسیار بهتر می‌تواند جوابگوی نیاز سازمان‌ها و شرکت‌های ایرانی باشد. در واقع خرید سیستم‌ساز آریو از همه جوانب به‌صرفه‌تر است.

 


ویژگی‌های قدرتمندترین نرم‌افزار سیستم‌ساز و BPMS فارسی آریو ( کاملاً بومی و دانش بنیان)

یکی از موارد مهم در انتخاب سازمان‌ها اثربخشی هزینه است. انتخاب سیستم‌ساز آریو باید براساس بودجۀ سازمان‌ها باشد. سیستم‌ساز آریو در مقایسه با هزینه‌ای که سازمان‌ها در قبال استفاده از سایر BPMS ها می‌پردازند پایین‌تر اما با قابلیت‌ها و امکانات بسیار بیشتر و پیشرفته‌تر است.
سیستم‌ساز آریو تمامی استانداردهای امنیتی کشور که تحت عنوان گواهینامۀ امنیتی افتا است را پوشش می‌دهد. رعایت این الزامات برای سازمان‌های دولتی و بزرگ الزامی است که نرم‌افزار بیزاجی فاقد آن است.
سیستم‌ساز آریو این امکان را می‌دهد تا بتوانید فرم‌هایی خارج از فرایندها را طراحی کنید و هر زمانی که نیاز بود آن‌ها را در داخل فرایندها فراخوانی کنید. به‌عنوان ‌مثال در MISها و برخی ERPها که نیازی به ترسیم فرایند نیست و تنها جمع‌آوری اطلاعات به‌منظور ارائه گزارشات انجام می‌شود، سامانه می‌تواند شامل یک سری فرم‌ها مانند فرم تراکنش‌های مشتری باشد که بخواهید بعداً از این فرم‌ها در داخل فرایند استفاده کنید. سیستم‌ساز آریو این قابلیت را با استفاده از ماژول مدیریت منوها در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید فرم‌های طراحی شده را بدون نیاز به فراخوانی در فرایند، توسط منوهای سامانه و دکمه‌های مختلف اجرا نمایید.
سیستم‌ساز آریو یک نرم‌افزار دانش‌بنیان و بومی است و سورس کدهای آن در داخل کشور موجود و قابل‌دسترسی است.
سازمان شما در تمامی مراحل از مشاوره، خرید، پیاده‌سازی، آموزش... سیستم‌ساز آریو از پشتیبانی کامل شرکت رسانه ساز دانش بهره‌مند خواهد بود.
سیستم‌ساز آریو هر دو قابلیت نرم‌افزار سامانه ساز غیر فرایندی و نرم‌افزار سامانه ساز مبتنی بر فرایند را دارد.
امروزه اجرای بسیاری از فرایندهای سازمانی در طی مراحلی از فرایند با پرداخت هزینه مواجه است، از این رو سیستم ساز آریو، قابلیت پرداخت آنلاین و امن از درگاه شاپرک را پشتیبانی می‌کند.
نرم‌افزار بیزاجی یک نرم‌افزار خارجی و مطابق با فرهنگ شرکت‌های خارجی طراحی‌شده است که مناسب سازمان‌ها و شرکت‌های ایرانی نیست. سیستم‌ساز آریو با در نظر گرفتن فرهنگ ‌سازمانی شرکت‌های ایرانی و باتوجه به نیاز مشتریان ایرانی طراحی‌شده که باعث کاربرپسند بودن بیشتر این نرم‌افزار برای کاربران ایرانی است.
به‌طور مختصر به معایب نرم ‌افزار بیزاجی و مزیت‌های سیستم‌ساز آریو نسبت به Bizagi اشاره کردیم.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر